Pytania i Odpowiedzi

NA CZYM POLEGA TRENING EMS?

Trening EMS to obecnie najbardziej efektywna metoda treningowa na świecie polegająca na stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości wyłącznie mięśnie szkieletowych.

Trening EMS odbywa się w specjalnie przeznaczonym do tego celu stroju, w którym precyzyjnie umiejscowione elektrody stymuluja w tym samym czasie osiem głównych parti mięśniowych, co pozwala na osiągniecie pożądanych efektów w bardzo krótkim czasie.

Podczas jednego treningu EMS Twoje ciało otrzyma średnio 150 razy więcej napięć mięśni, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego treningu siłowego. Dzięki temu 20 minutowy trening odpowiada 3-4 godzinom treningu na siłowni, bez negatwnego wpływu na nadmierny wyrzut kortyzolu. Trening EMS poprawia kondycję, kształtuje sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową i celulit, podkręca metabolizm oraz wzmacnia mięśnie głębokie (tzw. „core muscles”), które osłabione są jadną z najczęstszych przyczy bólu pleców.

JAK DZIAŁA EMS?

Trening EMS to obecnie najbardziej efektywna metoda treningowa na świecie polegająca na stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości wyłącznie mięśnie szkieletowych. Trening EMS odbywa się w specjalnie przeznaczonym do tego celu stroju, w którym precyzyjnie umiejscowione elektrody stymuluja w tym samym czasie osiem głównych parti mięśniowych, co pozwala na osiągniecie pożądanych efektów w bardzo krótkim czasie.

Podczas jednego treningu EMS Twoje ciało otrzyma średnio 150 razy więcej napięć mięśni, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego treningu siłowego. Dzięki temu 20 minutowy trening odpowiada 3-4 godzinom treningu na siłowni, bez negatwnego wpływu na nadmierny wyrzut kortyzolu. Trening EMS poprawia kondycję, kształtuje sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową i celulit, podkręca metabolizm oraz wzmacnia mięśnie głębokie (tzw. „core muscles”), które osłabione są jedną z najczęstszych przyczyn bólu pleców.

JAK WYGLĄDA TRENING EMS?

Po przyjściu na trening wypełniasz ankietę i podczas wywiadu wspólnie z trenerem ustalasz cele treningowe, które będą niezbędne do ustalenia indywidualnego planu działania jaki będzie realizowany podczas treningu. Po ustaleniu szczegółów przebierasz się w wygodny kostium przeznaczony do treningu EMS.

Następnie ubierasz kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na uda i ramiona, w których wbudowane są specjalne elektrody służące do stymulacji wszystki grup mięśniowych (uda, brzuch, pośladki, plecy, ramiona, klatka piersiowa). Natężenie impulsu na konkretne grupy mięśniowe jest indywidualnie dostosowane do trenującej osoby i uzależnione jest od kondycji i stopnia zaawansowania trenującego.

Dzięki zastosowaniu najnowszych techologii, w tym samym czasie stymulujesz, do pracy aż 8 kluczowych grup mięśniowych. Dzięki temu trening EMS jest znacznie krótszy od tradycyjnych metod treningowych. Trwa zaledwie 20 minut, a poprawność i technika wykonywanych ćwiczeń cały czas jest koorydnowana przez trenera personalengo, który czuwa nad prawidłowym wykonaniem treningu. Podczas jednej jednostki treningowej angażujesz do pracy wszystkie grupy mięsniowe, w tym mięśnie głębokie (tzw "core muscles").

 

JAKIE SĄ DOWODY NA DZIAŁANIE EMS?

Z badań nad treningiem EMS przeprowadzonych na Uniwersytecie Bayreuth, Erlangen w Norymberdze oraz w Wyższej Szkole Sportu w Kolonii wynikają niezbite fakty:

- 87% badanych odnotowało pozytywne efekty kształtowania sylwetki po 6 tygodniach treningów

- 89% badanych zaobserwowało znaczne zmniejsznie dolegliwości bólu pleców po 10 jednostkach treningowych

- wzrost ogólnej siły o 30% w 6 tygodni

- wzrost siły mięśni brzucha o 67%

- wzrosty siły mięśni głębokich (muscle core) o 73%
- wzrost wytrzymałości w treningu dynamicznym o 69% po 6 tygodniach treningów.

Jakie są zalety treningu EMS?

 Oszczędność czasu: Trening trwa tylko 20 minut ponieważ w tym samym czasie angażowanie są wszystkie grupy mięśniowe, w tym mięśnie głębokie.

Efektywność: Podczas jednej sesji treningowej Twoje ciało otrzyma średnio 150 razy więcej napięć mięśni, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego treningu . Dzięki temu 20 minutowy trening odpowiada 3-4 godzinom treningu na siłowni bez negatwnego wpływu na nadmierny wyrzut kortyzolu.

 Bezpieczeństwo: Trening EMS jest całkowicie bezpieczny ponieważ odziaływuje bezpośrednio na układ mięśniowy, bez obciążania stawów i układu nerwowego.

Redukcja tkanki tłuszczowej: Trening EMS poprzez oddziaływanie holistycznie na całe ciało nie tylko spala mnóstwo kalorii, ale i stymuluje wszystkie włókne mięśniowe dziękie czmu przyczynia się do poprawy kompozycji ciała i redukcji tkanki tłuszczowej. Według badań dotyczących treningu EMS przeprowadzonych min. przez Uniwersytet w Bayreuth oraz przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Koln wynika, że:
- 87 % badanych zauważyło wyrażną poprawę swojej sylwetki po 12 jednostkach treningowych.
- Wśród kobiet, w grupie treningowej, obwody ciała uległy znacznemu zmniejszeniu, w klatce piersiowej (-0,7 cm), w udach (-0,4 cm), talii (-1,4 cm) i biodrach (-1,1 cm). 
- Wśród mężczyzn zmalały one w talii (-1,1 cm) przy jednoczesnym wzroście obwodu ramion (+1,5 cm), klatki piersiowej (+1,2 cm) i ud (+0,3 cm)
- Skumulowana wartość grubości fałdu skórnego odmierzającego procentową zawartość tkanki tłuszczowej w ciele zmniejszyła się znacząco w grupie wykonującej trening EMS o 8,6%
- 90% badanych odnotowało widzoczną poprawę jędrności i napięcia skóry.

Poprawa kondycji, siły i wytrzymałości: Według badań dotyczących treningu EMS przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth oraz przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Koln wynika, że:
- Wytrzymałość fizyczna wzrosła o 69,3% po 12 jednostkach treningowych.
- Szybkość skurczów mięśni wzrosła o 22%.
- Siła trudnych do wyćwiczenia głębokich mięśni tułowia wzrosła o 74%.
-Ponad 80% uczestników zauważyło poprawę sprawności.
- Już po 4 treningach siła maksymalna wzrosła o 17%.
- Po 12 sesjach poziom wytrzymałości wzrósł o 108%

Złagodzenie lub pozbycie się bólu pleców: Trening EMS skutecznie wzmacnia mięśnie głębokie, które stabilizują kręgosłup, a które trudno zaanagażować w tradycyjnym treningu. Osłabione mięśnie odpowiedialne za tzw. stabilizację centralną są jedną z najczęstszych przyczy bólu pleców. EMS działa prewencyjnie jak i terpeutycznie na nasze plecy.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Bayreuth poświęcone treningowi EMS wykazało, że:
- 88% badanym udało się znacznie zmniejszyć ból pleców. 
Częstotliwość i długość bólu pleców zmniejszyły się aż o 80%.
40% badanych, tuż przed rozpoczęciem testów, cierpiało na ból pleców. Po 6-ciu tygodniach ćwiczeń na ból pleców skarżyło się tylko 9% uczestników.
Chroniczne dolegliwości bólu pleców zniknęły całkowice u 39% pacjentów.
U 61,4% badanych wykazano poprawę ogólnego stanu związanego ze schorzeniem.

Budowanie masy mięśniowej: Trening EMS stymuluje wszystkie grupy mięśniowe dziękie czemu przy odpowiedniej diecie przyczynia się do budowania dobrej jakości masy mięśniowej.

Samopoczucie: Trening EMS to nie tylko praca nad ciałem ale i nad doskonałym samopoczuciem Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Bayreuth poświęcone treningowi EMS wykazało, że:
- 75,5% zaobserwowało poprawę samopoczucia
- 69,4% odczuło wzrost sił witalnych
- 75,5% czuło się bardziej zrelaksowanych po ćwiczeniach.

Działanie: Efekty treningu EMS potwierdzone są niezależnymi badaniami naukowymi (Efekty).

Komfortowa atmosfera: Trening przeprowadzony jest w kameralnej, komfortowej atmosferze 1 na 1 z trenerem personalnym bez udziału osób trzecich.

Miha Bodytec: Trening przeprowadzony jest na sprzęcie Miha Bodytec, który jest absolutnym lider branży trenngów EMS na świecie co gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoką jakoś usługi. Miha Bodytec co roku zdobywa najbardziej prestiżowe nagrody. Oto niektóre z nich:
- Top-Innovator 2016
- German Brand Award ’16 Winner
- Best Product Of The Year 2014 “Plus X Award”
- Most Innovative Brand 2014 “Plus X Award”
- German Design Award
- Najlepszy produkt według konsumentów FIT EXPO 2017
- Acanthus Aureus FIT EXPO 2016
- Złoty Medal FIT EXPO 2016
- Acanthus Aureus FIT EXPO 2017
- Plus X Award
- Skrzydła sukcesu forum Fitness Bizness 2016
-Najlepszy produkt według konsumentów FIT EXPO 2016

Redukcja celulitu: Korzystajac z treningu EMS można się spodziewać redukcji cellulitu. Wynika to z faktu, że podczas treningu impulsy elektryczne generowane przez maszynę docierają do głęboko umiejscowionych partii mięśniwych wspamagając ich lepsze ukrwienie i zapewniając ich gładką i jędrną skórę. Według przeprowadzonych badań 90% badanych korzystających z treningów EMS odnotowało widzoczną poprawę jędrności i napięcia skóry

Kto ćwiczy na EMS?

EMS to metoda która od dawna z powodzeniem stosowana jest zarówno w wyczynowym sporcie jak i fizjoterapii. Od kilku lat  trening EMS szturmem zdobywa branże fitness umożliwiajac skuteczną poprawę sylwetki w maksymalnie krótkim czasie bez ryzyka obciążenia stawów czy kręgosłupa.

EMS skutecznie przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrnienia sylwetki, wzmocnienia włókien mieśniowych, poprawy kondycji oraz ogólnej sprawności fizycznej. Całkowite bezpieczeństwo oraz skuteczność metody sprawiło, że z EMS od wielu lat korzysta NASA, amerykańska armia, wybitni sportowcy (Usian Bolt, David Haye, bracia Kliczko, zawodnicy Realu Madryt, Bayernu Monachium i wielu innych) oraz gwiazdy modelingu i show biznesu (aniołki Victoria Secret, Madonna, Liz Hurley).

Od kilku lat EMS robi również furore w Polsce i cieszy się sporym powodzeniem wsród ludzi, którym zależy na zdrowiu i pięknej sylwetce bez spędzania kilku godzin w tygodniu na siłowni.

Dla kogo jest trening EMS?

Trening personalny EMS to przedewszystkim idealna alternatywa dla osób, które nie mają czasu na spędzanie kilku godzin w tygodniu na siłowni, a którym zależy na zdrowiu, dobrej kondycji i pięknej sylwetce. EMS polecany jest zarówno osobą początkującym-niewysportowanym, uprawiającym sport rekreacyjnie jak i profesjonalnym sportowcą na najwyższym szczeblu.

Jeśli:

- nie masz czasu na długotrwałe treningi

- chcesz poprawić kondycję oraz wygląd swojej sylwetki

-stan Twojego zdrowia nie pozwala Ci na trening siłowy z dużym obciążeniem

-zależy Ci na szybkim powrocie do sprawności po kontuzji

- zależy Ci na szybkich efektach

... to trening EMS jest dla CIEBIE!! Podczas 20 minutowego treningu EMS Twoje ciało otrzyma 150 razy więcej skurczów mięśni niż podczas tradycyjnego 1,5 godzinnego treningu. Wszystko to pod kontrolą i pełnym nadzorem trenera personalnego.

Jak wygląda strój do trening EMS?

Strój do treningu EMS składa się z wygodnej, nie krępującej ruchów kamizelki, pasa biodrowego oraz opasek na uda i ramiona w którch wbudowane są specjalne elektrody służące do stymulacji wszystkich grup mięśniowych.

Dzięki najnowszej techologii mamy możliwość stymulacji ośmiu kluczowych grup mięśniowych w tym samym czasie. Każdy element stroju wyprodukowny jest z najlepszej jakości komponentów, a same elektrody pokryte są antybakteryjną powłoką. Kostium pod kamizelkę możemy kupić na własność lub wypożyczyć.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

Trening EMS jest całkowice bezpieczny.

Impulsy generowane podczas treningu są całkowicie bezpieczne, ponieważ ich parametry są identyczne jak impulsy generowane przez nasz mózg.

Ponadto trening EMS nie obciąża stawów oraz kręgosłupa, ponieważ nie wykorzystuje sie podczas niego obciążeń zewnętrznych, co sprawia, że jest to idealna alterntywa również dla osób, których stan zdrowia nie pozwala na swobodny trening siłowy z wykorzystaniem "wolnych" ciężarów.

Jakie są przeciwskazania do treningu EMS?

Przeciwskazaniami do treningu EMS są:

- Rozrusznik serca/wady serca/niewydolność serca/arytmie

- Cukrzyca/Nowotwory/Gruzlica/Astma

- POCHP/Reakcje alergiczne skóry

- Ciąża/Epilepsja/Ciężkie zaburzenia krwi/miażdżyca/

- Przepuklina pachwinowa lub ściany jamy brzusznej

- Ostre zakażenie bakteryjne i wirusowe

- Stany gorączkowe/ Krwotoki

- Choroby neurologiczne

Czy EMS jest trenigniem dla leniwych?

Zdecydowanie nie. Lepszym stwierdzeniem będzie stwierdzenie, że jest to trening dla osób zabieganych, które chcą zadbać o swoje zdrowie, kondycję i sylwetkę, a jednocześnie tryb życia i natłok obowiązków nie pozwala im na spędznie kilku godzin w tygodniu w siłowni.

Zdarza się, że osobom, które nigdy nie miały styczności z EMS wydaje się, że jest to rozwiązanie na miarę pasów odchudzajaych sprzedawanych przed laty w telezakupach, które obiecywały efekty od samego noszenia, a jedyne co gwarantowały to chwilową utratę wody podskórnej z brzucha.

EMS działa na zupełnie innej zasadzie i nie przez przypadek wykorzystywane jest przez NASA, amerykańską armię, wybitnych sportowców i gwiazdy show biznesu. W EMS mamy realny trening oraz relane zmęcznie. Poziom treningu jest indywidualnie dostosowany do potrzeb i stopnia zaawansowania trenującego. Podczas 20 minut treningu można spalić do 500-600 kcal, następnie drugie tyle w ciągu kilku kolejnych godzin po treningu w wyniku zwiększonej powysiłkowej konsumpcji tlenu (efekt EPOC).

EMS a wyniki sportowe?

Szybkośc oraz siła są zdolnościami motorycznymi wynikającymi z aktywacji włókien FT. Sprzęt Miha Bodytec jest elektrostymulacyjnym kombajnem umożliwiającym modyfikację parametrów treningowych w dowolnym kierunku. Trening EMS o częstotlowości między 50 a 100Hz odpowiada za aktywację włókien FT, co pozwala skonfigurować trening pod budowanie siły i szybkości przy jednoczesnej redukcji obciążeń stawów i ryzyka uszkodzeń wytępujących w trakcie konwencjonalnego dynamicznego treningu. Oczywiście można również wykorzystać wariant odwrotny, ustawiając częstotliwość na bliższą 30Hz, dzięki czemu przyśpieszymy efekty treningu wytrzymałoścowego poprzez aktywację włókień ST.

Z badań nad treningiem EMS przeprowadzonych na uniwersytecie Bayreuth, Erlangen – Norymberdze oraz w Wyższej Szkole Sportu w Kolonii wynikają niezbite fakty:

- wzrost ogólnej siły o 30% w 6 tygodni

- wzrost siły mięśni brzucha o 67%

-  wzrost siły mięśni głębokich (core muscles) o 73%

- wzrost siły izometrycznej o 8-9%

- wzrost wytrzymałości w treningu dynamicznym  o 69% większa po 6 tygodniach treningów.

Trening EMS w pracy ze sportowcami po kontuzji?

Trening EMS sprawdza się znakomicie w pracy w przypadku osób z kontuzjami lub urazami. Trening EMS nie wymaga stosowania ciężarów zewnętrznych dzięki czemu, nie ma w nim ryzyka nadmiernego obciążania stawów, lub kręgosłupa. Fizjoterapia w kontuzjach układu ruchu bazuje na ćwiczeniach w zamkniętych łańcuchach kinematycznych, propriocepcji oraz elektrostymulacji.

Terapia oparta na ćwiczeniach w zamkniętych łańcuchach oraz ćwiczeniach z balansem pobudzających czucie głębokie wspomagana jest przez miejscową elektrostymulację. Spowodowane jest to faktem, że unieruchomienie prowadzi do tzw. zaniku prostego. Zgodnie z zasadą„ "nieużywany narząd zanika” Trening EMS zapewnia możliwość głębokiej penetracji tkanek, pobudzając mięśnie głębokie, które niezwykle trudno jest wytrenować metodami konwencjonalnymi.

Jak dojechać

© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. design by : LEMONPIXEL.pl